BIURO KARIER

AKADEMICKIEGO LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

INFORMACJE DLA UCZNIÓW I RODZICÓW
Serdecznie zapraszamy do odwiedzania Biura Karier Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego.
Znajdziesz tu informacje dotyczące:
  •     Aktywnego poszukiwania pracy (warsztaty i kursy)
  •     Kursów i szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe
  •     Informacji o targach pracy
  •     Rynku pracy
  •     Ofert pracy
  •     Dokumentów aplikacyjnych
Zarejestruj się w naszej bazie danych wypełniając ankietę i zostawiając swoje CV. Jeśli masz jakieś pytania skontaktuj się z nami!
 Jeżeli chcesz się zarejestrować w Akademickim Biurze Karier wypełnij ankietę.

| CELE DZIAŁALNOŚCI AKADEMICKIEGO BIURA KARIER

1. Celem działalności Biura Karier ALO jest prowadzenie różnorodnych form poszukiwania pracy dla przyszłych i aktualnych absolwentów ALO, w szczególności przez nawiązywanie stałych kontaktów z przedsiębiorcami krajowymi i zagranicznymi, gromadzenie informacji o kursach, stypendiach, studiach podyplomowych i studiach zagranicznych, a także organizowanie szkoleń i kursów podnoszących kwalifikacje zawodowe.
2. Akademickie Biuro Karier pomaga uczniom i absolwentom ALO w planowaniu kariery zawodowej.
3. Z usług akademickiego Biura Karier korzystają:
a) uczniowie i absolwenci ALO, którzy chcą uzyskać poradę zawodową i informacje o rynku pracy,
b) pracodawcy poszukujący odpowiednich kandydatów na praktyki, staże i wolne miejsca pracy.
4. Do zadań Akademickiego Biura Karier należy:
a) dostarczanie uczniom ALO informacji o rynku pracy i możliwościach podnoszenia kwalifikacji zawodowych,
b) zbieranie, klasyfikowanie i udostępnianie ofert pracy i staży,
c) prowadzenie bazy danych absolwentów ALO poszukujących pracy,
d) pomoc pracodawcom w pozyskiwaniu odpowiednich kandydatów na wolne miejsca pracy oraz staże zawodowe,
e) organizowanie kursów i szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe,
f) organizowanie oraz uczestnictwo w targach pracy,
g) pośredniczenie w kontaktach między pracodawcami a studentami,
h) pomoc w aktywnym poszukiwaniu pracy, a w szczególności:
  •     poradnictwo indywidualne i grupowe
  •     udzielanie informacji o procedurach rekrutacji pracowników przez danego pracodawcę.