Dietetyka i Żywienie

Wpisowe    0 zł

Okres nauki    3 lata po Gimnazjum / 4 lata po Szkole Podstawowej
Przedmioty rozszerzone   biologia, chemia i język angielski.

Czym jest dla nas nauczanie na profilu dietetyka i żywienie?

Zajęcia opierają się na kształceniu ogólnokształcącycm z rozszerzeniem przedmiotów, takich jakbiologia, chemia i język angielski. Wzorując się na zachodnim modelu nauczania, oraz systemie studiów wyższych, przed rozpoczęciem roku szkolnego, Uczeń, lub jego Opiekun, mogą wybierać przedmioty dodatkowe, realizowane w trakcie nauki w ALO. Przedmioty dodatkowe są poza podstawowym programem nauczania, i wybierane indywidualnie, określając tym samym ściężkę edukacji i profil nauczania Ucznia.
Istotnym elementem są także przedmioty uzupełniające, takie jak:

• Dietetyka,
  • Podstawy Prawa,

Przedmioty te realizowane są przez pierwszy rok w formie teoretycznej, a przez kolejne dwa lata jako przedmioty teoretyczne i/lub praktyczne. Uczniowie zdobywają umiejętności m.in. w zakresach: planowania żywienia dla osób zdrowych, analizy składu produktów przetworzonych, analizy składu ciała i pomiarów tkanki tłuszczowej, analizy potrzeb żywieniowych osób zdrowych i układania planów dietetycznych, a także liczne kompetencje społeczne, podstawy znajomości ekonomii i rynku pracy oraz handlu usługami, rozwiają zmysł artytystyczny, poczucie estetyki, oraz zgłębiają zagadanienia społeczno-kulturowo-historyczne.

Zakres wiedzy teoretycznej jest również znacząco rozszerzony o anatomię, fizjologię, psychologię, nauki o zdrowiu i historię, a program opracowany przez doświadczonych nauczycieli liecalnych i wykładowców akademickich, zgodny z zaleceniami Ministerstwa Edukacji.

Zajęcia praktyczne odbywają się profesjonalnych pracowniach Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu.

Dodatkowym atutem jest gwarancja przyjęcia na studia w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu, lub do policealnych szkół SKK. Uczniowie naszego liceum otrzymją także przygotowanie do kontynuacji nauki m.in. na wydziałach nauk o zdrowiu.