Kosmetyka i Masaż

Wpisowe    0 zł

Okres nauki    3 lata po Gimnazjum / 4 lata po Szkole Podstawowej
Przedmioty rozszerzone    biologia, chemia, j. angielski.

Zajęcia w Akademickiej Pracowni Kosmetologii

Zajęcia w Akademickiej Pracowni Masażu

Zajęcia w Akademickiej Pracowni Kosmetologii

Czym jest dla nas nauczanie na profilu kosmetyka lub masaż?

Zajęcia opierają się na kształceniu ogólnokształcącym z rozszerzeniem przedmiotów, takich jak biologia, chemia i język angielski. Wzorując się na zachodnim modelu nauczania, oraz systemie studiów wyższych, przed rozpoczęciem roku szkolnego, Uczeń, lub jego Opiekun, mogą wybierać przedmioty dodatkowe, realizowane w trakcie nauki w ALO. Przedmioty dodatkowe są poza podstawowym programem nauczania, i wybierane indywidualnie, określając tym samym ściężkę edukacji i profil nauczania Ucznia.
Istotnym elementem są także przedmioty uzupełniające, takie jak:

• Podstawy Kosmetologii / Podstawy Fizjoterapii,
  • Teoria Kosmetyki / Teoria Masażu.

Akademickie Liceum działa pod patronatem Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu - pierwszej i jedynej medycznej uczelni niepublicznej w Kujawsko-Pomorskiem. Nasi nauczyciele to m.in. cenieni w środowisku edukacyjnym wykładowcy, z wieloletnim doświadczeniem w nowoczesnym i praktycznym nauczaniu.

Zajęcia praktyczne odbywają się w profesjonalnych pracowniach Kosmetologii, Masażu i Fizjoterapii Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu, w tym Akademickiej Pracowni Kosmetologicznej WSNoZ - jednej z najnowocześniejszych w Polsce.

Dodatkowym atutem jest gwarancja przyjęcia na studia w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu lub do policealnych szkół SKK. Uczniowie naszego liceum otrzymują także przygotowanie do kontynuacji nauki na wydziałach nauk o zdrowiu, medycynie, fizjoterapii, elektroradiologii, analityce medycznej, dietetyce oraz wielu innych kierunkach.