Lekarskim

Wpisowe    0 zł

Okres nauki    3 lata po Gimnazjum / 4 lata po Szkole Podstawowej
Przedmioty rozszerzone    biologia, chemia, j. angielski.

Zajęcia w Akademickim Laboratorium

Czym jest dla nas nauczanie na profilu lekarskim?

Zajęcia opierają się na kształceniu ogólnokształcącym z rozszerzeniem przedmiotów takich jak: biologia, chemia, język angielski oraz łacina. Wzorując się na zachodnim modelu nauczania oraz systemie studiów wyższych, przed rozpoczęciem roku szkolnego, Uczeń, lub jego Opiekun, mogą wybierać przedmioty dodatkowe, realizowane w trakcie nauki w ALO. Przedmioty dodatkowe są, poza podstawowym programem nauczania, wybierane indywidualnie, określając tym samym ścieżkę edukacji i profil nauczania Ucznia.
Istotnym elementem są także przedmioty uzupełniające, takie jak:

• Ratownictwo Medyczne,
  • Język Łaciński w Medycynie.

Przedmioty realizowane są przez pierwszy rok w formie teoretycznej, a przez kolejne dwa lata jako przedmioty teoretyczne i praktyczne. Zajęcia praktyczne odbywają się w laboratoriach i pracowniach warsztatowych. Uczniowie zdobywają umiejętności m.in. w zakresie: pierwszej pomocy przedmedycznej, masażu, anatomii i fizjologii, farmakologii czy analityki medycznej. Ponadto nasi uczniowie poszerzają swoje kompetencje społeczne, znajomość ekonomii i rynku pracy oraz handlu usługami, rozwijają zmysł artystyczny, poczucie estetyki oraz zgłębiają zagadnienia społeczno - kulturowo -historyczne.

Zakres wiedzy teoretycznej jest również znacząco rozszerzony o psychologię, nauki o zdrowiu i historię, a program opracowany przez doświadczonych nauczycieli licealnych i wykładowców akademickich, zgodny z zaleceniami Ministerstwa Edukacji.

Akademickie Liceum działa pod patronatem Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu - pierwszej i jedynej medycznej uczelni niepublicznej w Kujawsko-Pomorskiem.

Zajęcia praktyczne odbywają się w profesjonalnych pracowniach Kosmetologii, Masażu i Fizjoterapii Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu, w tym Akademickiej Pracowni Kosmetologicznej WSNoZ - jednej z najnowocześniejszych w Polsce.

Dodatkowym atutem jest gwarancja przyjęcia na studia w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu lub do policealnych szkół SKK. Uczniowie naszego liceum otrzymują także przygotowanie do kontynuacji nauki na wydziałach nauk o zdrowiu, medycynie, fizjoterapii, elektroradiologii, analityce medycznej, dietetyce oraz wielu innych kierunkach.