"SZKOŁA ROKU 2020"
1. Miejsce w Bydgoszczy
NABÓR NA ROK SZKOLNY 2022/23 TRWA
Pozostały jeszcze wolne miejsca. Zachęcamy do zapisów online, telefonicznie lub osobiście w Sekretariacie od poniedziałku do piątku od 08:00 do 18:00.
NABÓR NA ROK SZKOLNY 2022/23 TRWA
Pozostały jeszcze wolne miejsca. Zachęcamy do zapisów online, telefonicznie lub osobiście w Sekretariacie od poniedziałku do piątku od 08:00 do 18:00.
Zarezerwuj miejsce w Liceum
604 924 339 lub online
ODDZIAŁ PRZYGOTOWANIA WOJSKOWEGO
MON przewidziało wsparcie finansowe w zakupie m.in. umundurowania, hełmów ochronnych, busoli lub kompasów, kamizelek taktycznych, replik broni palnej, kabur do replik, masek przeciwgazowych czy noszy medycznych, z których uczniowie będą korzystać podczas zajęć praktycznych. Dofinansowanie obejmuje również zakup mundurów dla uczniów.
Po ukończeniu gwarantowanego Kursu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy Absolwenci otrzymują dodatkowe punkty przy rekrutacji do Służb, takich jak: wojsko, policja, służba więzienna, państwowa straż pożarna.
Profil mundurowy jest dla wszystkich młodych ludzi, którzy planują związać swoją przyszłość ze służbami mundurowymi, a obecnie są na etapie wyboru szkoły ponadpodstawowej. Nauka w takiej formule jak klasa mundurowa, może być doskonałym wstępem do kariery wojskowej, policyjnej ale także doskonałą okazją do sprawdzenia swoich możliwości.
Wartością dodaną ukończenia klasy o profilu mundurowym jest fakt, że specjalistyczną wiedzą zdobytą w trakcie kolejnych lat nauki będzie wartościowa niezależnie od zawodowej drogi, którą absolwenci ostatecznie wybiorą.
Dodatkowo:
REGULARNE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE:
DODATKOWO:
18.03 SZKOLE ZOSTAŁO NADANE IMIĘ SSG MICHAEL OLLIS JUNIOR TRAINING CORPS
Na uroczystość nadania imienia przybyli m.in. rodzice śp. Michaela Ollisa, por. Karol Cierpica, przedstawiciele władz, oficerowie oraz żołnierze polskiej i amerykańskiej armii.
Ceremonia nadania imienia rozpoczęła się Mszą św. z ceremoniałem wojskowym w kościele garnizonowym w Bydgoszczy, której przewodniczył ks. bp Krzysztof Włodarczyk. Orkiestra wojskowa odegrała hymny Rzeczypospolitej Polskiej oraz Stanów Zjednoczonych. Nasi Uczniowie aktywnie uczestniczyli w uroczystości, tworząc poczty sztandarowe i flagowe, jak również pełniąc wartę w głównej nawie kościoła. Na zakończenie Mszy ks. bp Krzysztof Włodarczyk poświęcił sztandar Klasy Mundurowej.
O wydarzeniu pisały następujące media:
Film z wydarzenia autorstwa 113th Mobile Public Affairs Detachment
Staff Sgt. MICHAEL H. OLLIS
Syn Lindy i Roberta Ollis, miał dwie siostry. Ukończył Staten Island Petrides High School i w wieku 17 lat zaciągnął się do wojska.
Służył w 1 Dywizji Pancernej, 101 Dywizji Powietrznodesantowej i 10 Dywizji Górskiej. Przeszedł szkolenie rangersów oraz szkolenie spadochronowe. Należał również do prestiżowej organizacji „Audie Murphy Club”.
Sierżant sztabowy Ollis odbył jedną turę w Iraku oraz dwie w Afganistanie. W styczniu 2013 roku rozpoczął trzecią turę w Afganistanie.
W dniu 28 sierpnia 2013 roku ciężarówka wypełniona materiałami wybuchowymi staranowała ogrodzenie bazy wojskowej w Ghazni. Przez wyłom weszło dziesięciu uzbrojonych i mających na sobie kamizelki wybuchowe rebeliantów. Wywiązała się zacięta walka, podczas której jeden z napastników ranił porucznika Karola Cierpicę. Michael H. Ollis zginął na miejscu, osłaniając rannego polskiego oficera.
Został pochowany na Cmentarzu Zmartwychwstania (Cemetery of the Resurrection) w Pleasant Plains na Staten Island.
Prezydent Polski Andrzej Duda w Liście gratulacyjnym do Prezydenta USA z okazji Dnia Niepodległości w 2017 roku napisał:
„... Dodatkowym, niewątpliwym, wzmocnieniem naszych bliskich relacji jest braterstwo broni naszych żołnierzy, wykute w Iraku, Afganistanie i innych punktach zapalnych współczesnego świata. W pamięci zbiorowej Polaków zapisał się czyn 24-letniego sierżanta sztabowego Michaela H. Ollisa, który w sierpniu 2013 r. podczas ataku talibów na bazę w Ghazni w Afganistanie, oddał życie osłaniając własnym ciałem podporucznika Karola Cierpicę. Za uratowanie polskiego oficera został odznaczony pośmiertnie przez polskie władze Gwiazdą Afganistanu oraz Złotym Medalem Wojska Polskiego."
źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Michael_Ollis
Kadra Ekspertów
Arkadiusz Dembiński
Były operator jednostki specjalnej GROM i Jednostki Specjalnej w Lublińcu. Przez ponad 17 lat zdobywał wiedzę i doświadczenie w zakresie procedur i taktyki działań specjalnych. Wielokrotnie brał udział w misjach zagranicznych, walczył w Afganistanie i Iraku. Uczestniczył między innymi w akcjach uwalniania zakładników. Podczas jednej z akcji, w trakcie wykonywania zadania bojowego został poważnie ranny. Za zasługi, wzorową służbę i poświęcenie w czasie walki został odznaczony przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Krzyżem Kawalerskim Orderu Krzyża Wojskowego.
Posiad tytuł Eksperta Krav Maga uzyskany w Izraelu. Jest zdobywcą Pucharu Świata w kick boxingu, wielokrotnym medalistą Mistrzostw Europy i Polski. Od 2009r. reprezentował nasz kraj w kickboxingu. W Oddziale Bojowym GROM odpowiadał za wyszkolenie w zakresie walki wręcz, obecnie prowadzi szkoły samoobrony. Uczestniczy i zdobywa wiedzę z strzelectwa sportowego, posiada uprawnienia instruktora w kilku dziedzinach. Wykształcenie wyższe.
Michał Małasiewicz
Z wykształcenia historyk, przez 10 lat pracował jako funkcjonariusz w Biurze Ochrony Rządu. Trzykrotnie oddelegowany do ochrony Ambasadora RP w Kabulu w Afganistanie. Jako oficer ochrony osobistej brał udział w licznych operacjach ochronnych, min. Vice Prezydenta USA, Prezydentów: Niemiec, Hiszpanii, Portugalii, Duchowego Przywódcy Tybetu, a także realizował zadania w Grupie Wsparcia Taktycznego oraz w Zespole Snajperskim. W latach 2015 – 2017 pełnił służbę w ochronie osobistej Prezydenta RP. Obecnie żołnierz WP.
Odznaczony Gwiazdą Afganistanu, Medalem ISAF, Odznaką Honorową „Za zasługi w działaniach poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej”, Medalem Stulecia Państwa Polskiego i Srebrnym Krzyżem Zasługi.
Brał udział w wielu szkoleniach, m.in: w kursie strzelców wyborowych i ochrony osobistej w placówce SECRET SERVICE w Waszyngtonie, szkoleniu snajperskim w Finlandii, organizowanym przez firmę Sako oraz kursie Ratownika Pola Walki. Posiada tytuł skoczka spadochronowego.
Patriota, pasjonat historii, od wielu lat zaangażowany w kultywowanie tradycji Powstania Warszawskiego oraz opiekę nad Powstańcami.
Tomasz Krajewski
Ekspert Zespołu ds. Szkolenia i Doskonalenia Zawodowego Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz Dowódca Plutonu II Polish FPU EULEX Kosovo.
Prowadził i organizował warsztaty szkoleniowe i poligony z zakresu pierwszej pomocy, medycyny taktycznej, walki wręcz i samoobrony oraz szkolenia strzeleckiego i pracy z bronią palną w pomieszczeniach zamkniętych ze służbami: ABW, Oddziały Specjalne ŹW, 1 Pomorska Brygada Logistyczna, JW 2305, Strażą Graniczną, ITD, Strażą Leśną, Strażą Rybacką, Strażą Miejską w Bydgoszczy.
Jestem współautorem filmów szkoleniowych z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz instrukcji „Pierwsza Pomoc Ratownictwo Medyczne”, oraz aplikacji na telefony komórkowe: „pierwsza pomoc – ratownictwo medyczne”.
Ukończył szkolenie strzeleckie w Specjalistycznym Centrum Treningowym Guardia di Finanza – Włochy.
Instruktor (uprawnienia stowarzyszeń izraelskich) Krav Maga, Prowadzący i Kierownik sekcji MMA Policyjnego Towarzystwa Sportowego „Gwardia” w Bydgoszczy – szkolenia młodzieży.
Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy, Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Ratownik Medyczny.
Zajęcia praktyczne odbywają się w profesjonalnych pracowniach Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu.
Nasi nauczyciele to m.in. cenieni w środowisku edukacyjnym wykładowcy, z wieloletnim doświadczeniem w nowoczesnym i praktycznym nauczaniu. Co ważne, Akademickie Liceum Ogólnokształcące współdzieli sale wykładowe i pracownie z uczelnią, co gwarantuje najwyższy poziom wyposażenia klas, jaki osiągalny jest tylko w prestiżowych szkołach niepublicznych.
Dodatkowym atutem jest gwarancja przyjęcia na studia w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu, lub do policealnych szkół SKK. Uczniowie naszego liceum otrzymują także przygotowanie do kontynuacji nauki m.in. na wydziałach nauk o zdrowiu.
Akademickie Liceum Ogólnokształcące
ul. Fordońska 120 (wejście od ul. Oksywskiej)
85-739 Bydgoszcz
pn-pt: 8:00-19:00
Tel.: 726 220 440
zapytania można również kierować na adres e-mail: sekretariat@bydgoszcz.medyczneliceum.pl
(odpowiemy natychmiast)
Zarezerwuj miejsce w Liceum
604 924 339 lub online
czesne
300 zł
rezerwacja miejsc do 12 08 2022
Akademickie Liceum Ogólnokształcące
ul. Fordońska 120
85-739 Bydgoszcz, Poland
+48 726 220 440
"SZKOŁA ROKU 2020"
1. Miejsce w Bydgoszczy
"SZKOŁA ROKU 2020"
1. Miejsce w Bydgoszczy